BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Globos namuose nebetelpa vaikai

Panevėžio dienraštyje „Sekundė“ spalio 6 dieną buvo patalpintas straipsnis apie liūdną Panevėžio vaikų globos namų situaciją. Vaikų globos namai priversti pažeidinėti higienos normas, nes juose apgyvendinama daugiau globotinių nei leistina.

Taip yra dėl nedžiuginančios tendencijos: norinčių įsivaikinti žymiai sumažėjo, o tėvams nereikalingų vaikų daugėja. Socialiniai darbuotojai, ištraukę vaiką iš asocialios aplinkos, laikinai apgyvendina jį savo namuose, kol jam atsiras vieta globos namuose.

Ta pati situacija yra ir Jonavos vaikų globos namuose. Tačiau problemą planuojama spręsti kitaip. Rukloje ruošiamasi steigti vaikų globos namų padalinį. Valdininkai svarsto, jog jis galėtų būti Ruklos vaikų darželyje, tačiau prieš tai piestu stoja vietos gyventojai. Tiek Ruklos bendruomenė, tiek miestelio seniūnas Gintas Jasiulionis įsitikinę, kad Ruklos vaikų darželis yra blogiausia vieta, kurią galėjo numatyti valdininkai. „Ruklos gyventojai piktinasi, kad asocialių šeimų vaikai bus kartu su jų vaikais – žais viename kieme, kartu bendraus“, - sakė miestelio seniūnas G. Jasiulionis. Įdomi padėtis: valdininkai pajudėjo, pradėjo mąstyti, kaip galėtų pasirūpinti vaikais, tačiau gyventojai tuo nepatenkinti! Tokia situacija puikiai parodo, kaip Lietuvoje vaikų namų globotiniai yra atstumiami nuo pačių pirmų dienų. Bet kodėl taip yra??? Jūs bijote vaikų? Bijote, kad asocialių šeimų vaikai bendraus su Jūsų vaikais ir padarys blogą įtaką? O man atrodo tokiu požiūriu Jūs parodote blogą pavyzdį ir darote blogą įtaką savo vaikams.

Jonavos naujienų portale Jonavietis.lt buvo pareikšta kelių jonaviečių nuomonė šiuo klausimu. Manyje užvirė pyktis, perskaičius vieną komentarą: „Tegul Žeimiuose kuria, kiek galima i Rukla visokį mėšlą kišt.“ „Visoks mėšlas“ – taip rukliškis apibūdino vaikus, kurių atsisakė tėvai. Įdomu, ar jis pats susimąstė, ką pasakė… „Mes randame gyvenime tai, ką patys jam suteikiame“ (R.V.Emersonas). Taigi, kaip mes žiūrėsim į globos namų auklėtinius, ką mes jiems suteiksime, tą ir rasime mūsų pasaulyje…

Aš nesmerkiu tų porų, kurie neturi savo vaikų ir neįvaikina našlaičių. Jie turi argumentų, kurie juos pateisina. Niekuo nekaltinų pilkos masės, kuri galėtų padėti, bet nenori pripažinti karčios tiesos. Bet niekinu tuos, kuriems suteikiama galimybė pakeisti pasaulio dalelę į gerąją pusę, o jie ne tik nieko nedaro, bet dar ir trukdo kitiems. Iš tokių smulkmenų ir susideda mūsų šalis, mūsų pasaulis.

Julija

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Darius:

    Visiskai pritariu autorei.
    Beje, Vilniuje jau yra isteigtas panasios paskirties vaiku darzelis, SOS vaiku kaimas. Zinau, kad tai yra vienas is pigiausiu ir geriausiu (ikimokyklinio ugdymo prasme) privaciu darzeliu, nes draugo zmona leidzia ten savo mergaite. Aisku yra visokiu vaiku, bet ar paprastuose valstybinese prie kiekvieno vaiko stovi aukletoja? As manau, tokiuose darzeliuose kaip tik vaikai ismoksta gerbti vieni kitus, branginti savo tevus ir namus. O vaikai is asocialiu seimu tikrai nepadarys blogesnes itakos, nei koks "mamytes lepunelis" su pasiturinciais tevais.
    Bet aisku tai mano nuomone.

  2. Gintas:

    Pamastymas gal ir geras, taciau kertasi su realybe. Julija, jus paimate minti is konteksto ir ja iskraipote. Rukloje neturetu buti ikurtas vaiku namu filialas, nes ir taip yra sudetinga socialine situacija. Jus turbut suvokiate, kad koncentruoti socialiai rizikingus asmenis i maza bei uzdara teritorija yra neprotinga. Kalejimai zmoniu neisaukleja o tik sugadina. O taip pat siulyciau isivaizduoti ir pabuti to vaiknamio aukletiniu, kuris pro langa kiekviena vakara matytu kaip is darzelio vaikucius vedasi tevai. Tik deja ne juos.

Rašyti komentarą